Hoiatus: Eesti turule on ilmunud ebaeetilisi ärivõtteid kasutav ettevõte 118finder OÜ. Ettevõte on äriregistrisse kantud 16.08.2012 ja selle omanikeks on Katariina Kirsi Kristiina Karesvaara ja Markku Juhani Pihlajaniemi.
MultMeediumi halduses olevale kliendile saatis eelpool nimetatud ettevõte kirja koos arve ja sertifikaadiga, kuhu on märgitud, et tegemist on tellimusega.

118finder.ee arve

118finder sertifikaat

Vastasime kliendi nimel kirjale arupärimisega, et mille alusel on arve ja sertifikaat edastatud ning kinnitasime, et klient ei soovi nende portaaliga lepingut sõlmida. Kirjale vastust ei tulnud.
Siinkohal tahaksin ära märkida, et 118finder kodulehel ei ole välja toodud ühtegi ettevõtte telefoninumbrit, et rohkem infot saada või koheselt probleemi lahendada.
Järgmisena, täpsemalt 12 päeva pärast, saatis 118finder võlaosakond meie kliendile kirja, et arve on maksmata ja nad ootavad arve tasumist.

Kiri 118finder.ee võlaosakonnast

Taaskord kirjutasime kirja, milles andsime teada, et kuna lepingut pole sõlmitud, siis mille eest on arve esitatud? Nagu varemgi, kirjale vastust ei tulnud.
Tegime uue katse, et saada ühendust 118finder meeskonnaga ja saatsime teise ettevõtte nime alt päringu: „Millisel telefonil saab ühendust 118finder klienditeenindusega, et täpsustada liitumistingimusi?“ Ka sellele kirjale ei ole siiani vastust saanud.
Juhiks tähelepanu pettuse õnnestumist soodustavatele teguritele:
• ettevõtte nime numbriline osa – 118finder võib paljusid pahaaimamatuid ettevõtjaid eksitada, et tegemist on 1182, 1181 või 1188-ga
• ettevõtte juriidiline aadress on Madara tänav, kus asub ka 1182 ja 1188 kontor, aga teise majanumbriga

Kallid sõbrad, olge tähelepanelikud ja vaadake hoolega üle arved, mis teile meili potsatavad.

Kirjutas Kristi Lilleorg Sinha