25.12.2010

 

Mis see on ja kellele kasulik?                         

Esialgu tundub olevat süsteem keeruline ja sõna “affiliate” täiesti tundmatu. Tegelikult töötab see lihtsalt ja on kasulik kõikidele osapooltele. See on internetiturundus põhimõttel, kus kõik võidavad:
  • Reklaamijad määravad hinna, mida nad on nõus reklaami eest maksma ning maksavadvaid tulemusi andnud reklaamide eest, mitte lubaduste eest.
  • Partnerid (affiliates) saavad tasu vaid saavutatud tulemuste eest.Vaata affiliate mudeli joonist SIIN
Partnerturundus on ettevõtte/kaupmehe (reklaamiandja) ja tema tooteid/teenuseid reklaamivate/müüvate partnerite (Affiliates) vaheline ärisuhe.
Partnerid ehk erinevad interneti kanalid (veebilehed, otsiportaalid, foorumid, uudiskirjad, Facebooki või Twitteri kontod jt.) saadavad oma veebiliikluse kaudu  kliente kaupmehe veebilehele.

Kui lõpptarbija klikib partneri poolt näidatavale reklaamile ning sooritab seejärel soovitud tegevuse kaupmehe veebilehel, siis tasustab kaupmees partnerit saadetud kliendi eest.

Partnerturundust võib käsitleda ka kui tulujagamise programmi, kus partnerile makstakse vastavalt päringule või müügile vahendustasu.
Soovitud tegevus võib olla lõpptarbija poolt sooritatud ostutehing, kontaktinfo andmine, millegi allalaadimine, küsimustiku täitmine, uudiskirjaga liitumine, proovisõiduks aja kinni panek, kaupmehe bännerile vajutamine või pelgalt selle vaatamine.
Selline tegevuspõhine mudel (CPA – Cost Per Action) on partnerturundusele peamine tunnus.

Affiliate võrgustik
pakub ka näitamispõhise (CPM), klikipõhise (CPC) ja müügipõhise (CPS) internetireklaami võimalusi.
Miks on pealkirjas sõna “lõpuks”? Affiliate marketing on Eestis väga uus ja tundmatu teenus. Lääne-Euroopas (eriti Suurbritannias ja Saksamaal) on see juba pikemat aega väga tulemuslik ja seal tegutseb kümneid firmasid. Soome tuli affiliate 2 aastat tagasi ja samuti tegutseb edukalt 2 ettevõtet.

Üks lihtne näide Partneri kohta:
Sul on blogi, mis kajastab aiandusuudiseid. Paned artikli „Aiamööbli uued trendid“ juurde nn. affiliate-reklaamid: bännerid või lingid.
Selleks pead liituma affiliate-programmiga, näiteks www.pay4results.eu . Reklaamurli küljes on väike koodike (tracking pixel), mis identifitseeib sinu blogi. Kui blogikülastaja klikib näiteksOn24 Online Sisustuskaubamaja  reklaamile ja sooritab e-poest ostu, teenid sina vahendustasuna 5-10% .
Sina valid ise, mida soovid reklaamida. Liitumine on tasuta.
Vahendustasude arvestust ja väljamaksmist teostab affiliate-programmi haldaja.

Vaata affiliate illustreeritud näidisskeemi SIIN

pay4results.eu
teenust veab Eestis pikima ajalooga internetiturundusele spetsialiseerunud agentuur Altex Marketing OÜ, kes on igas Euroopa Liidu riigis kampaaniaid läbi viinud.
Pay4results.eu kasutab tehnilise platvormina Direct Tracki. See on omalaadsetest ainuke, mille IAB (International Advertising Bureau, rahvusvahelise assotsiatsioon, mis töötab välja internetireklaami standardeid) on oma auditeerimisstandardite kohaselt täpseks tunnistanud.
PS. Kui vajad abi – MultiMeedium on läbinud Altex Marketingi individuaalse koolituse, omab koostööpartneri laiendatud õigusi ja kasutab programmi ka affiliate`na.