60 kuni 70% kõigist internetiostudest tühistatakse, kui kaup on juba ostukorvis. Sellisele järeldusele jõudis uuringute firma Bronto, analüüsides 100 e-poe müügikogemusi ning nende tööstrateegiaid ostust loobuvate klientidega.

Uurijad tegid kindlaks mitmed põhjused, miks inimesed jätavad ostukorvis olevate kaupade eest maksmata.
• 36% kasutajatest hirmutab kaupade koguväärtus korvis. Samas 21% veebimüügiettevõtetest ei võimalda muuta kauba kogust ostukorvis.
• Neljandik e-poodidest (26%) ei näita kaupade kohaletoimetamise kulusid.
• Paljud poed nõuavad ostmiseks kasutajalt põhjalikku registreerumist ja isiklike andmete sisestamist. See heidutab ostjaid, et nad eelistavad ostust loobuda.
• Liiga pikk ostuprotsess (täita 5-6 tellimuse lehekülge) on kasutajale aeganõudev ja võtab temalt soovi asja lõpuni viia.
• Tõsiseks ostust keeldumise probleemiks on vead veebilehe kasutajasõbralikkuses.

Kuidas kasutaja tagasi tuua ja suunata teda ostu vormistama?

Uuringutest selgus, et meeldetuletuse saatmine viib 20% kasutajatest ostusoorituseni. Praktikas tuli välja, et enamik e-poode nähes tasumata ostukorve ei võta ette mingeid meetmeid.
Vaid 13% online-müüjatest saadavad meeldetuletuskirju klientidele, kes ei ole oma ostu lõpetanud. Kuid paljud neist ootavad enne kirja saatmist ekslikult liiga kaua (keskmiselt 30 tundi).

Tagasipöörduvate klientide protsenti saab suurendada märkides meeldetuletuskirjades, milliseks ajaks jääb kaup ostukorvi või pakkudes kasutajale allahindlust. Uuringu kohaselt vaid 23% e-poode märgivad kirjades kauba ostutähtaega ning 8% e-poode kauba olemasolust poes (laos).

Soovitus lugeda ka Peep Laja artiklit, kuidas suurendada e-poe müüki (inglise keeles).